2-Power 2P-LP156WH3(TL)S2 laptop spare part
SKU
2P-LP156WH3(TL)S2
Login for pricing
In Stock:
5 available
15.6 WXGA HD 1366x768 LED Glossy Screen - replaces LP156WH3(TL)S2
| SKU | 2P-LP156WH3(TL)S2 |
|---|---|
| Manufacturer | 2-Power |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Connector type | 40-pin |
| Connector(s) | BRHS |
| Display type | LED |
| Glossy display | Yes |
| Display resolution | 1366 x 768 pixels |
| HD type | WXGA |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Display | |
| Display type | LED |
| Glossy display | Yes |
| HD type | WXGA |
| Weight & dimensions | |
| Width | 227 mm |
| Depth | 360 mm |
| Height | 4 mm |
| Weight | 390 g |
| Packaging data | |
| Package width | 269 mm |
| Package depth | 431 mm |
| Package height | 51 mm |